Bondegårdsferie
I det store herskabelige stuehus udlejer vi 2 selvstændige lejligheder, som er nænsomt restaurerede med antikke møbler, og himmelsenge i herskabelige omgivelser. Der er eget køkken og bad til hver lejlighed.
For børnene er der masser af muligheder for at udforske naturen, da der er en stor have med masser af muligheder for leg og boldspil, der er en klappestald med mange forskellige dyr, der er bålplads i haven samt vi har en grillhytte der kan bruges hvis vejret ikke lige er til udendørsgrill. De voksne bydes ofte med i vinkælderen til en god snak samt et godt glas vin, og evt. efterfulgt af aftenhygge i haven.
Har man lyst kan man også deltage i gårdens arbejde både i stalden og på marken.
Medbringer man fiskestangen er der både en stor mose samt Nørreåen at fiske im hvilket kan give mange lange og gode timer sammen.
Gården ligger naturskønt på den jyske højderyg, hvilket giver mulighed for masser af naturoplevelser. Vi har etableret spor i landskabet hvilket vil sige at der er 4 afmærkede stier/ruter ud over markerne.
Besøg os også på: bondegaardsferie.dk (gårdnummer 4-006)


